1 C
Скопје

ФОТО | Назад во дваесеттите години: Погледнете како изгледала Кетрин Зета Џонс на почетокот на нејзината кариера!

Холивудската актерка Кетрин Зета Џонс (51) сè уште важи за една од најубавите жени во светот и во шестата деценија.

Заводливата сопруга на Мајкл Даглас (76) привлекува внимание со својот изглед каде и да се појави, а сега реши да се врати на својата младост за момент, објавувајќи фотографија од далечната 1991 година.

Instagram
Instagram

Оскаровката тогаш имала 22 години и била на почетокот на нејзината актерска кариера.

„Една од моите први награди за улога во серијата „Драги мајски бакнежи “. Толку среќен и неопислив момент што и денес со задоволство го паметам“, напиша актерката во описот на фотографијата.

Во тоа време, младата Кетрин имаше сосема поинаква фризура, побујна и полна со волумен, а во согласност со трендовите од тоа време и секако возраста, шминката и облеката се разликуваа од денешната.

Преземено од Еспресо.мк

Прочитајте и...  Ен Хатавеј: Злобните коментари од луѓето ми помогнаа во животот

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар