12 C
Скопје

ФОТО: Навивачите се смеат на мапата на трчање на фудбалерите на Интер

Фудбалерите на Интер вчера не успеаја да го пробијат бункерот на Удинезе, натпреварот заврши без голови со што фаворитот не успеа да го искористи поразот на градскиот ривал Милан и да се израмни на лидерската позиција на табелата.

Сепак, навивачите на Интер најдоа причина да се насмеат на киксот на нивниот тим, исто како и сите италијански фанови, а причина за тоа е официјалната интернет страница на Серија А на која се гледа како изгледаше движењето на фудбалерите на Интер.

Според мапата, највеќе се играше од центарот до шеснаесетникот на Удинезе, а графичкиот приказ ги насмеа фановите и ги натераа да тераат шеги на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Поврзани вести

ВИДЕО: Работнички пресилен за Сутјеска и останува во трка за плеј-офот!

Слободен печат

ВИДЕО: Спектакл на „Санремо“, музичкиот настап на Миха и Ибра ја крена Италија на нозе!

Слободен печат

Сејдини: Штип наскоро ќе биде пример за успешна фудбалска приказна

Слободен печат

Данов пред настапот на ЕП: Се влегува во форма, тренирам во Балканец!

Фидан Коминовски

ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Слободен печат

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром го декласираше Ловќен во АБА2 лигата!

Слободен печат

Остави Коментар