-1 C
Скопје

ФОТО: Наскоро ќе блесне новогодишната елка на плоштад

Град Скопје ја поставува новогодишната елка на плоштад „Македонија“.

Фото: Слободен печат

Екипата на „Слободен печат“ ги затекна работниците кои неуморно работат, за што поскоро скопјани да ја почувствуваат новогодишната магија во главниот град.

Фото: Слободен печат

Во врска со шпекулаците во јавноста и јавните барања финансиските средства наменети за украсување на главните улици и на плоштадот да се пренаменат за потребите на здравствениот систем, сосема е законски невозможно да се изврши таква пренамена бидејќи градот нема право да ги троши своите буџетски средства за други институции.

Фото: Слободен печат

Годинава ќе биде отворена донаторска сметка каде што сите физички и правни лица наместо за новогодишната забава ќе донираат за потребите на здравствената криза.

Прочитајте и...  Оваа земја го претстави имунолошкиот пасош: Дали може да го добијат и оние кои го прележале коронавирусот?

Поврзани вести

За ЕУ нема алтернатива, членство во ЕЕЗ е само преодно решение

Слободен печат

Облачно со сончеви периоди и ветер, снег на југ

Слободен печат

Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Љубов на прв поглед

Слободен печат

Четвртиот пакет ги исклучи оние од третиот: Од 78.000 приговори за помош од 6.000 денари, прифатени само 2.132!

Соња Кириџиевска

Палењето знаме е примитивизам што треба да се казни

Соња Христовска Угриновска

Остави Коментар