ФОТО | Наоми крадеше воздишки на Кан: Раскошен фустан со длабоко деколте

Наоми Кемпбел
Наоми Кемпбел / Фото: EPA-EFE

Наоми Кемпбел се појави на премиерата на филмот „Decision To Leave“ на Канскиот филмски фестивал и го привлече вниманието на присутните со својата појава.

наоми кемпбел
Наоми Кемпбел / Фото: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Наоми се одлучила за многу необичен стајлинг кој привлече големо внимание. Таа носеше многу атрактивен фустан кој едвај и ги покриваше градите, но за манекенка со децениско искуство носењето на ова „ризично“ парче не беше никаков проблем.

Наоми Кемпбел
Наоми Кемпбел / Фото: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Црната креација со потпис на „Valentino“ се состои од топ со длабоко деколте со отвор од страните, машни на рамениците и раскошно здолниште со пердуви. Целиот фустан е покриен ситни детали кои даваат дополнителен драматичен ефект.

Наоми Кемпбел
Наоми Кемпбел / Фото: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Стајлингот го наополнила со скап светкав накит, а Наоми која пред два дена наполни 52 години изгледа подобро од кога и да е.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InStyle Deutschland (@instylegermany)

Видео на денот