ФОТО | Најубавата љубов во Холивуд: Пирс Броснан ѝ подари 60 ружи на сопругата за нејзиниот 60. роденден

Фото: EPA/Profimedia

Ирскиот актер Пирс Броснан и неговата сопруга Кили Шеј Смит го имаат еден од најстабилните бракови во Холивуд, што е вистинска реткост меѓу познатите актерски имиња.

Вчера Кили, која е успешна новинарка и авторка, го прослави својот јубилеен 60. роденден, а 70-годишниот актер од филмовите за Џејмс Бонд ѝ подари букет од 60 ружи.

„Шеесет ружи за мојата девојка со кафени очи за нејзиниот 60-ти роденден. Јас сум среќник и благословен што седев таму кога помина зад аголот тоа утро во Кабо Сан Лукас“, напиша Броснан во описот на фотографијата, присетувајќи се на нивната прва средба.

Кили Шеј Смит и Пирс Броснан
Фото: Инстаграм/Пирс Броснан

Како потсетување, двојката се запозна на плажа во Мексико, во април 1994 година. Тие стапија во брак во опатијата Балинтубер во Ирска, на 4 август 2001 година.

Тие се родители на 26-годишниот син Дилан Томас и 22-годишниот син Парис Бекет.

Фото: Инстаграм/Пирс Броснан

ФОТО | Пирс Броснан ѝ посвети емотивна објава на сопругата Кили по повод нејзиниот роденден

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот