Потпишан договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија (Фотогалерија)

Потпишан договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија (Фотогалерија)

2939
SHARE
Фото: Борче Поповски

Претседателот на владата Зоран Заев и бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска во Скопје го потпишаа Договорот за добрососедство и за пријателство помеѓу Македонија и Бугарија.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY