Фото на денот

Фото на денот

Скопје протестира: Воздух сега! ГАЛЕРИЈА

Стотици граѓани денеска побараа итни решенија за загадувањето на воздухот во Скопје, на протест пред Владата. Протестот се одржа под слоганот „Станете за чист воздух“,...

Аман, жити се !!!

Вардар пуштен „на најјако“ ГАЛЕРИЈА

Поради интензивнети врнежи во изминативе денови, забележан е зголемен водостој на реките во Македонија. Коритото на Вардар во Скопје, околу Камениот мост, во близина на...

Не пропуштајте

Со „Нова Македонија“ пак сме во старата каша

Голема победа за Грција ќе биде ако Коѕијас успее во Скопје да го наметне предлогот „Нова Македонија“, информираат грчките медиуми, но домашните политички аналитичари...

Придружете ни се Facebook