ФОТО | Моника Белучи со бебе во рацете: Фановите на актерката со емотивни коментари

Profimedia
Фото: Профимедиа

Моника Белучи отсекогаш важела за една од најубавите жена во светот, па дури и денес никој не може да ѝ парира. Сепак, со нејзината последна објава успеа да ги разнежни нејзините фанови и целата јавност.

Имено, актерката на сите мајки им го честиташе роденденот држејќи бебе во рацете, кое на една од фотографии го бакнува.

Ви благодарам мои ангели за сè што ме учите секој ден. Среќен роденден на сите мајки! – напиша таа, а фотографијата собра повеќе од 250.000 „лајкови“ и безброј ентузијастички и емотивни коментари.

Ја нарекувале „грдото пајче“: Погледнете како изгледала Моника Белучи како дете! (ФОТО)

Видео на денот