2 C
Скопје

ФОТО | Модните комбинации на инаугурацијата: Џил Бајден во симболична боја, а Лејди Гага и Џеј Ло повторно во изданија што ќе се памтат

На свечената инаугурација на 46. американски претседател Џо Бајден во Вашингтон, иако не онака како што би било во нормални услови без пандемија, сепак беше свечено.

На вакви настани ништо не е препуштено на случајот, а секоја модна комбинација е внимателно смислена и избрана.

Џо Бајден носеше црно одело потпишано од Ралф Лорен, а Џил Бајден светло син капут украсен со кристали од Сваровски. Капутот го дизајнирала Александра О`Нил од њујоршкото студио „Маркариан“. Маската за лице, ракавиците и торбичката на првата дама беа во иста нијанса како капутот. Со оглед на тоа што сината боја е боја на Демократската партија, а исто така претставува и смиреност и стабилност, нијансата што ја одбра Џил Бајден беше и симболична порака.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници
Profimedia

За инаугурацијата Џил Бајден одбра краток бел фустан од дизајнерката Габриела Херст со извезени цветови – федералните цветови на секоја американска држава и територија.

Profimedia

Бившата прва дама Мишел Обама се појави во широки панталони и капут со темно црвена боја.

Profimedia

Лејди Гага ја пееше химната, а за историскиот момент се погрижи освен поради изведувањето на химната да биде запаметена и по модната комбинација. Избра волуменозно здолниште со впечатлива црвена боја и темносино палто од кашмир, украсено со голем брош во облик на златна гулабица, симболот на мирот. Со тој детаљ Гага сакаше да пренесе порака за надеж и мир.

Profimedia
Profimedia

За својот настап на инаугурацијата Џенифер Лопез носеше дизајн од модната куќа Шанел од последната колекција на Карл Лагерфилд за есен/зима 2019.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Момче ја отсвири „Sound of Silence“ на необичен инструмент
Profimedia
Profimedia

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар