ФОТО | Министерот Бочварски се венча со Маринела

Фото: Facebook

Благој Бочварски, актуелниот министер за транспорт и врски, вчера се венча во Штип со избраничката Маринела. Тој лани во август ја запроси 12 години помладата Маринела Серафимова.

Меѓу гостите во Штип беше и министерот за земјоделство и негов сопартиец, Љупчо Николовски со сопругата Андријана, која сподели фотографии од венчавката и им ја посака на младоженците сета среќа на светот.

Маринела е дипломирана докторка, со која заедно се помалку од две години, но во интервју за „ММС“, министерот изјави дека хемијата и поврзаноста меѓу нив биле несомнени.

Видео на денот