ФОТО: Мицкоски имал „лесна хируршка интервенција“, објави слика со медицинскиот тим

Христијан Мицкоски по оперативниот зафат / фото: Фејсбук

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук објави дека денеска му бил направен помал хируршки зафат, а во објавата вклучи две фотографии, од кои едната е со тимот медицински работници кои ја правеле операцијата.

„Динамичен ден. Киднапиран пратеник, криминал, уцени, срам, и нормално најголемата желба на СДСМ-ДУИ да ме немало во политиката… 🙂 после 45 минути лесна хируршка интервенција, се чувствувам одлично. Огромна благодарност до д-р Џиковски, Срцева, Пеев и останатите. Одиме понатаму, ние сме тоа што тие не се – Обединети за нова иднина на Македонија!“, напиша Мицкоски.

Видео на денот