14 C
Скопје

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

Македонската водителка и инфлуенсерка Миа Костова отсекогаш важела за личност која нема проблем да сподели приватни и интимни детали од сопствениот живот.

Миа Костова

Несомнено е дека Миа има своја „армија“ од следбеници кои љубопитно го следат нејзиното секојдневние, но поради веќе препознатливата брутална искреност, особено периодов, се поголема станува и поддршката за нејзините ангажмани, како и нејзините јавни излагања кога зборува за настаните и луѓето што ја дефинираат македонската сцена, но и актуелните случувања во општеството и светот.

Видендов Миа на нејзиниот инстаграм профил сподели фотографии во бел стајлинг, а притоа откри дека повеќепати била запрашана од каде ги купила облеките, по што следуваше неочекуван одговор:

Фото: Принсткрин / Миа Костова

„Полн инбокс за ова што го носам. Мојата искреност е посилна од тоа да не кажам што носам. Панталоните се Елена Лука, сакото е од Бит пазар. Кемо не го знаете, јас го знам кога му буричкам во робата. Патиките се од Бершка, а ролката без ракави од Зара“, стои во инстаграм-сторито на Миа.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Лиле Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

„Значи стил или имаш или немаш. Не те спасува ни еден Шанел ако не знаеш Коко. Не те прави поголема и пофраерка лажната ташна Луи Витон, напротив, далеку поефтино изгледа од кое било парче за 1000 денари“, стои во второто инстаграм-стори, каде таа најавува дека наскоро ќе сподели повеќе детали за парчињата облека во нејзниот плакар, кои како што пишува Костова, никогаш не чинат многу, а изгледаат како што изгледаат.

Погледнете ги фотографиите:

Фото: Принсткрин / Миа Костова
Фото: Принсткрин / Миа Костова

Поврзани вести

ФОТО | Панчо од „ДНК“ со опинци на нозете и торбичка преку рамото го напушта главниот град: Во селата е душевниот мир и добрите луѓе

М.Р

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Остави Коментар