ФОТО | Марија Шерифовиќ славеше од утро до мрак: Пејачката доби најубав подарок за својот роденден

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Марија Шерифовиќ вчера го прослави својот 37 – ми роденден. Пејачката не го криеше задоволството што и е роденден, а во неколку наврати се огласи на социјалните мрежи по тој повод.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Пред 37 години во 15:30 … Ви благодариме на сите за честитките. Да продолжиме понатаму паметно, лудо, нервозно, храбро и искрено! Ве сака Шеки, стои во објавата на Шерифовиќ на која пејачката позира со својата роденденска торта.

Веруваме дека и оваа година тортата е дело на нејзината мајка Верица Шерифовиќ. Во едно од забавните ЈуТјуб видеа на пејачката имавме прилика да видиме и Марија како со асистенција на нејзината мајка прави торта , но готовиот производ заврши неславно. Тазе подготвената торта поради невнимание заврши на подот во работилницата.

Шерифовиќ имаше двоен повод за славење, покрај роденденот, нејзината…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот