ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

EPA
Фото: EPA-EFE/Patrick Semansky / POOL

Пејачката Лејди Гага на својот инстаграм – профил објави фотографија од инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, на која се бакнува со своето момче Мајкл Полански.

Instagram
Instagram

Тие се бакнуваа преку маски, а Гага во описот на фотографијата стави емотикон гулаб, што асоцира на златниот брош – гулаб кој го носеше на фустанот за време на инаугурацијата.

Инаку, Лејди Гага беше главната ѕвезда на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, а нејзината изведба на химната ја воодушеви јавноста.

Instagram
Instagram

Кога не пееше, седеше покрај своето момче скоро цело време, а Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез беа исто во нивна близина.

Гага и Полански официјално објавија дека се во врска во февруари минатата година, и оттогаш се неразделни, а често објавуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи.

Видео на денот