ФОТО | ТВИТЕР ГОРИ, кумот на Маленко банкротираше: Сопругата на македонскиот Казанова е мајка на четири деца

Фото: Принтскрин/Instagram - Facebook

Сопругата на македонскиот Казанова, Метка Спаравец, е мајка на 4 деца. Спаравец – Маленко, која го додаде презимето на својот сопруг моментално работи како инструктор по пливање и терапевт за масажа во Марибор.

По бракот со водителката Сузана Турунџиева, Русинката Татјана Михалова Фјодорова, актерката Јелена Жугиќ и охриѓанката Фани, македонската пливачка легенда Александар Маленко пред два дена објави дека повторно запливал во брачните води.

Метка има 42 години и е родена во Марибор. Во 1999 година беше прогласена за спортистка на годината во својата родна земја – Словенија.

Фото: Принтскрин/Instagram

Очигледно брачните партнери се познаваат уште од Летните олимписки игри во Атланта каде што и двајцата се натпреваруваа, откако Маленко на објавата на својот инстаграм – профил напиша дека по 26 години кажале „ДА“.

На својот инстаграм – профил Метка има наведено дека е претприемач, а притоа и дека студирала на Економскиот факултет за Бизнис и Економија во Марибор.

ФОТО | Mаленко се ожени по петти пат: Сопругата е поранешна пливачка


Ова е петти брак за Александар, а тоа беше доволна причина „твитерџиите“ да се инспирираат и секако да му честитаат на оригинален начин.

Погледнете ги твитовите:

Видео на денот