20.8 C
Скопје

ФОТО | Кралското семејство со честитки по повод роденденот на синот на Меган и Хари: Арчи наполни 2 години

Иако малиот Арчи никој од кралското семејство не го видел откако се исели заедно со неговите родители, принцот Хари и Меган Маркл, неговиот роденден не е заборавен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Целото кралско семејство објави најубави честитки на социјалните мрежи со цел да му посака се најдобро на момчето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clarence House (@clarencehouse)


Прво, кралицата Елизабета Втора објави фотографија од Хари и Меган на нејзиниот официјален инстаграм – профил кога во мај 2019 година го претставија своето бебе на светот, како честитка по повод вториот роденденот на нејзиниот правнук.

Потоа се огласи принцот Чарлс, објавувајќи црно – бела фотографија од него со Хари и Арчи.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија семејна фотографија од крштевањето на Арчи во 2019 година.

Малечкиот Арчи последен пат беше во Велика Британија есента 2019 година.

 

Поврзани вести

Почина актерот Нед Бити

Слободен печат

ВИДЕО | Томас Маркл ја обвини Опра Винфри: Таа ги искористи Меган и Хари за да создаде ново популарно шоу

Слободен печат

Дали по стапките на Џенифер Лопез и Џоли се врати во прегратките на старата љубов? Анџелина и Џони Ли Милер се старо – новиот холивудски пар

Слободен печат

Воспаление на срцевиот мускул кај помлади мажи од мРНА вакцините почесто од очекуваното

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 14 јуни: Имате повеќе идеи отколку време, треба подобро да се организирате

Слободен Печат

Виц на денот: Рефреш

Слободен печат

Остави Коментар