ФОТО | Кралицата Елизабета го слави 96-тиот роденден: За јубилејот доби своја Барбика

Американската компанија „Мател“, чија најпозната марка е куклата Барби, се вклучи во прославата на историскиот платинест јубилеј на британската кралица Елизабета Втора, правејќи почесна кукла по моделот на нејзиниот лик. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Барби креирана по моделот на британската кралица во продажба е пуштена денеска, на 96-тиот роденден на кралицата.   View … Продолжи со читање ФОТО | Кралицата Елизабета го слави 96-тиот роденден: За јубилејот доби своја Барбика