ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак

Фото: facebook.com/darko.kostovski.543

Дејан Георгиевски кој ќе го претставува македонското таеквондо на Летните олимписки игри посакува од Токио да се врати со медал.

Тоа го потврди и неговиот тренер Дарко Костовски кој денеска преку социјалните мрежи објави една интересна слика.

Во олимпиското село го сретна најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ кој атакува на златото.

А истата желба ја има и знаменосецот Георгиевски кој го дозна и противникот на ЛОИ 2020.

– Си посакавме златни медали со Новак. Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС – напиша Костовски на Фејсбук.

Дејан Георгиевски на стартот го очекува дуел со светскиот шампион

Георгиевски оди по медал во Токио

Видео на денот