ФОТО: Кола со скопски таблички заврши во Егејското Море на Халкидики

Фото: Grcka info / Фејсбук

Автомобил за кој се тврди дека имал скопски регистарски таблички, денеска паднал во морето кај Неа Каликратија на Халкидики, објавено е на социјалните мрежи.

Се споделуваат фотографии од автомобилот, кој за среќа бил празен и во несреќата нема повредени.

-Поздрав, би сакале да го привлечеме вниманието на нашите следбеници за паркирање на угорнини. Дефинитивно кревање рачна кочница и автомобилот секогаш во брзина. Денеска за жал се случи несреќа во Неа Каликратија, кога паркиран автомобил слета во морето. За среќа, немаше никој во автомобилот. Туристите се од Македонија, скопски регистарски таблички“, стои во објавата на регионалната фејсбук-страница „Grcka info“.

Видео на денот