15 C
Скопје

ФОТО | Клои Кардашијан на една фотографија има стапала како сестрите на Пепелашка: Дали има стаклен чевел за ријалити принцезата?

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан деновиве објавуваше фотографии од снимањето на реклама за нејзината нова линија на облека, а поради една специфична фотографија, фановите не престануваат да се шегуваат со неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ExtraTV (@extratv)

Една од најчудните фотографии што ги објави на својот инстаграм – профил е додека позира покрај базен во фармерки и беж топ. Високите беж потпетици кои ги носи Клои, овој пат го украдоа целото внимание. Поради аголот на фотографијата, изгледа како Клои да има огромни стапала и прсти, па приказните за нејзините најнови фотографии ја насмеаа и самата Кардашијан:

„Не можам да верувам, се смеам од срце. Овие слики се направени со камера која намерно го создава овој ефект на „продолжување“. Колку е поблизу субјектот до фотоапаратот, толку подолгите ќе станат работите. И затоа на некои слики прстите и стапалата ми изгледаат неприродно големи. Не грижете се, сè уште имам раце и нозе со нормална големина“, изјави Клои.

Прочитајте и...  ФОТО: Селена Гомез облиена во крв со лисици на рацете

Поврзани вести

Заврши снимањето на специјалната епизода на „Пријатели“: Што знаеме досега за обединувањето?

Слободен Печат

Бред Пит еден од домаќините на овогодинешните Оскари

Слободен печат

ФБИ објави список со најреално прикажани психопати во филмската индустрија

Слободен Печат

Многу вкусни и здрави: ’Рдоквите се задолжителни на пролетната трпеза

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА | СТУДИО 90 – Скопски дом со фокус на голема библиотека која се протега на ѕидот

СП.

Дејвид Гета вљубен како никогаш досега: Ужива во љубовта со 25 години помладата Кубанка

Слободен Печат

Остави Коментар