-1 C
Скопје

ФОТО: Ким Кардашијан ја опиша 2020 година со смешна фотографија од нејзината ќерка

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, претстави како нејзината 2020 година би изгледала доколку е фотографија, со кадар на нејзината ќерка Норт и нејзината мала братучетка Пенелопе.

Кардашијан на својот Инстаграм профил ја објави споменатата фотографија од двете девојчиња, со која ги насмеа нејзините обожаватели, а секако не било воопшто смешно во вистинскиот момент кога е создадена оваа фотографија.

Имено, Ким ја држи Пенелопе, која исто така изгледа исплашено, без оглед дали е од нешто што го видела или слушнала, а притоа малечката несвесно замавнува со рацете и ја удира нејзината братучетка Норт.

Instagram
Instagram
„2020 година како фотографија“, напиша Кардашијан и додаде емотикон кој плаче од смеа, а според изразот на лицето на нејзината ќерка, може да заклучиме дека ударот не бил воопшто благ.

Оваа фотографија ја опишува 2020, како еден голем, неочекуван удар во лице.

Патем, семејството Кардашијан не ги почитуваше мерките против коронавирусот за Денот на благодарноста, бидејќи тие се собраа како семејство во куќата на нивната мајка Крис Џенер

Instagram
Instagram

На граѓаните во Калифорнија претходно им беше препорачано да не патуваат за тој празник или да се собираат поради пандемијата на коронавирисот, а на фотографиите, во куќата на Крис, може да се види маса поставена за 14 лица.

Преземено од Еспресо.мк

Прочитајте и...  По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Поврзани вести

Се сеќавате на момчето од „The Sixth Sense“? Видете како изгледа денес

Слободен Печат

Професор по имунологија: Една вакцина може да биде особено ефикасна во заштитата од новиот вид на коронавирусот

Слободен печат

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат

ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

Слободен печат

По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Слободен печат

„Кога ќе најдете маж што издржува еден час во кревет, пратете ми го“: Сопругата на Дино Дворник со коментарот предизвика бурни реакции

Слободен печат

Остави Коментар