6 C
Скопје

ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Ќерката на холивудските актери Ким Бесинџер (66) и Алек Болдвин (62), Ајрленд Болдвин (25) на социјалните мрежи сподели фотографии со кои ги охрабрува своите следбеници да гласаат на претстојните претседателски избори во Америка.

 

Instagram

 

Ајрленд на својот Инстаграм профил објави три фотографии на кои позира топлес фотографии, покривајќи ги брадавиците на нејзините гради со налепници „I voted“ – „Јас гласав“.

 

Instagram

 

Таа, како и многу други јавни личности, ги повика граѓаните на Америка да гласаат во што поголем број. „Гласањето е кул“, порача таа.

 

Instagram

 

Нејзината објавата собра повеќе од 41.000 лајкови. Ајрленд на својот Инстаграм профил има над 627.000 следбеници.

 

Instagram

 

Болдвин позира во дворот на својот дом во Лос Анџелес, пред огромен базен. Од фотографиите може да се забележи дека младата девојка живее во луксузен дом, но сето тоа секако останува во втор план, имајќи предвид дека тоа воопшто не е во фокус.

Прочитајте и...  Елен Пејџ соопшти дека е трансродово лице и има ново име: Елиот Пејџ

 

Instagram

 

Нејзиниот татко, актерот Алек Болдвин генерално ја критикува бидејќи сметал дека фотографиите што ги објавува неговата ќерка се премногу провокативни, но за последните три фотографии неговите обожаватели сѐ уште чекаат реакција.

Поврзани вести

Зошто треба да пиете вода пред појадок?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 3 декември: Вашата креативност моментално е на врвот

Слободен печат

Виц на денот: Спор

Слободен печат

ФОТО| Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Вог“: Кралицата на стилот никогаш не изгледала подобро!

Слободен печат

Четири хороскопски знаци во кои се кријат вистинските пријатели за цел живот

Слободен печат

ВИДЕО: Спејко сними спот, во главна улога мисицата Анѓела Јакимовска!

Васко Спасовски

Остави Коментар