23.8 C
Скопје

ФОТО: Кендал Џенер ги освојува улиците на Њујорк со својот стил

Нејзиниот стил е едноставен и практичен, барем така тврдат светските модни експерти.

Кендал користи едноставни кроеви, еднобојни парчиња и тие се секогаш вешто комбинирани. Оваа млада дама, која доживеа планетарен успех со шоуто „Keeping Up With The Kardashians“, се смета за една од најголемите модни инспирации на денешницата.

За изгледот на Кендал Џенер е заслужна стилистката Дани Мишел, која облеката на моделот ја заснова на минимализмот и класични парчиња за сите времиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

 

Неодамна, Џенер беше фотографирана во т.н. панталони со висок струк во комбинација со едноставна бела маичка со широка кошула Стајлингот го финиширала со ремен и апостолки со високи потпетици.

Или пак во потемна верзија, Кендел носеше панталони со висок струк со тесна маица и палто. Основните парчиња се во двата настапи потврда дека со едноставна облека можеме да добиеме впечатлив ефект.

Поврзани вести

Рајан Рејнолд прозборе за борбата со анксиозноста: Мора да се дестигматизираат работите и да се разговара за менталното здравје

Слободен Печат

ВИДЕО: Запознајте ја пензионерката која има 8 деца и 90 внуци

Слободен Печат

„Ангелите на Викторија Сикрет заминуваат во минатото“: Тие повеќе не се „културолошки релевантни“

Слободен Печат

Гвен Стефани и Блејк Шелтон со нетрпение ја очекуваат својата венчавка ова лето

Слободен Печат

ВИДЕО | Искрено со Павле Камилоски: Мојот прапрадедо од Галичник на времето извезувал кашкавал за Њујорк

Слободен Печат

Принцезата Дијана планирала живот во Америка пред Хари и Меган

Слободен Печат

Остави Коментар