ФОТО | Карлеуша ден по драмата со Душко во семејната куќа, се ослободува од спомените

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Ден по семејната драма во домот на српската пејачка Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ , екипата на српски „Курир“ повторно ја посетила луксузната белградска населба во која тие со години живеат.

Иако завчера, на најрадосниот христијански празник – Божиќ, во нивната куќа се одвивала вистинска драма, ден откако пејачката го пријавила сопругот за семејно насилство, вчера ситуацијата била сосема поинаква.

Семејно насилство наместо семејна прослава: Јелена Карлеуша го пријавила сопругот Душко Тошиќ на Божиќ

Имено, пред нивната куќа – тишина. Низ нивната улица поминувале само случајни минувачи. Сепак, во еден момент од куќата излегла куќната помошничка на Јелена, која го извела кучето – црниот померанец Бук во прошетка и за да го фрли ѓубрето.

Како што забележале камерите, таа од ќесата и кутијата извадила и фрлила големи количини неотпакувани новогодишни украси, кои биле наменети за украсување на внатрешноста на куќата, но и новогодишниот настап на Карлеуша пред Собранието.

Фотографиите можете да ги погледнете ТУКА.

Сопругот на Карлеуша: Не ја ни допрев. Наместо да бидам со децата дома, Божик го поминав во полициска станица

Инаку, Јелена и Душко се во брак 13 години и имаат две ќерки – Атина и Ника.

Видео на денот