ФОТО: Како ќе изгледаше табелата во Премиер лигата без ВАР?

Фото: EPA-EFE/John Sibley/POOL

Изминатиот викенд официјално заврши натпреварувачката сезона 2020/2021, титулата ја освои екипата на Манчестер сити.

Оваа сезона се судиите ја користеа ВАР технологијата со цел да ги решат сите сомнителни ситуации кои би влијаеле на конечните резултати.

 

Денеска британскиот „Сан“ одлучи да објави конечна табела, но без користење на ВАР технологијата.

И во таков случај Сити би останал шампион, односно би имал само еден бод помалку.

Арсенал кој ја заврши сезоната на дури на осмата позиција (без Европа за првпат од сезоната 1995/1996), верувале или не доколку не се користеше ВАР сезонава, ќе се најдеше на четвртото место и на тој начин ќе обезбедеше и место во Лигата на шампионите.

Фото: thesun.co.uk
Видео на денот