ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

принтскрин/јутјуб

Никола Јокиќ ја заврши сезоната во НБА лигата и се врати во татковината каде е снимен како се опушта.
Јокиќ се врати во родниот Сомбор за да ги наполни батериите по напорната сезона во НБА лигата во која го доби признанието за МВП на сезоната, и во родниот крај и се посвети на својата голема љубов – коњите. Кошаркарот на Денвер е снимен како се вози на едносед.

Видео на денот