20.8 C
Скопје

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Пејачката Јелена Карлеуша беше меѓу првите што беа вакцинирани на новоотворениот пункт за вакцинација во белградскиот трговски центар Ушќе во присуство на бројни медиуми, по што на својата инстаграм – профил објави слика од вакцинацијата.

Сепак, според коментарите имало и поединци кои не верувале дека пејачката навистина се вакцинирала.

instagram/printscreen
instagram/printscreen

„Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам?“, е еден еден од коментарите, на што Карлеуша брутално одговори!

„Затоа што си слепа“, одговори Јелена на коментарот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)


И покрај фотографијата, Карлеуша остави долг коментар:

„Во знак на почит кон здравствените работници кои повеќе од една година спасуваат животи на лица со ковид, во знак на почит кон починатиот и нивните семејства, во знак на почит кон бремените жени кои ги губат своите животи и деца кои се повеќе болни – јас се вакцинирав. Треба да се врати животот во нормала – се вакцинирав затоа што верувам дека ова е патот до решението“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)


Карлеуша пристигна на вакцинацијата совршено стилизирана од „глава до пети“, во бело здолниште и јакна, украсени со златни ланци. Пејачката се одлучи за вакцината „Фајзер“.

„Буквално не го чувствував тоа, на кој било начин, се чувствувам одлично. Повеќе сум под стрес дека има толку многу луѓе околу мене, има многу новинари. Добив „Фајзер“, инаку јас сум го немам прележано коронавирусот, немам антитела. Одлично е што во Србија можеме да избереме вакцина“, изјави Јелена по вакцинацијата.

„Одлучив да ја искористам својата популарност на најдобар начин“, истакна Јелена пред бројните репортери.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар