ФОТО: Излезе „ПЕС 2022“ – сите се прашуваат, што ли правеа од „КОНАМИ“ две години?

Кристијано Роналдо и Лионел Меси/Фото: Принтскрин/Твитер/twitter.com/metroadelantado

Играчите може и со и причина нема да бидат задоволни од графиката и од тоа како изгледа компјутерската фудбалска игра.

Новиот „ПЕС“ е бесплатен, т.е. „eFootball 2002“, но фудбалерите кои се дел од оваа игра, и особено оние најпознатите светски фудбалски ѕвезди непријатно ќе бидат изненадени.

„ПЕС“ е достапен на сите платформи од 30 септември, бесплатно и со првата група содржини, која ќе се ажурира на секои неколку месеци.

Еуфоријата поради новата игра брзо прерасна во незадоволство, кое играчите на „eFootball 2022“ го потенцираат на социјалните мрежи:

– „Што правеа од „КОНАМИ“ две години?!“ – прашува Ник Акерман, еден од лидерите на играта „Call of Duty“.

Деформирани карактери, Варан, Депај, Мегваер, Лаутаро/Фото: Принтскрин/tin247.news

Иако графиката изгледа добро, често има ситуации кога играчите изгледаат како деформирани карактери – при трчање, трчање со топка, дриблинг и контакт со играчите.

Издавачот најави дека веќе работи на поправки и опции, кои ќе ја подобрат не само играта, туку и графичките проблеми, недостатоци..

Видео на денот