18.5 C
Скопје

ФОТО | Иванка Трамп брзо се прилагоди на животот во Мајами

Откако со своето семејство помина четири години во Вашингтон, сега Иванка Трамп живее во луксузен стан во Мајами, а дека се прилагодила на животот на Флорида потврди уживајќи во сончевиот ден и во кругот на семејството.

Profimedia

Преселувајќи се во Мајами, Иванка и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер, подготвени се да започнат ново животно поглавје. Со трите деца живеат во една од најлуксузните згради во Мајами. Станува збор за комплексот „Арте“, чиј надевпорешемн изглед веднаш паѓа во очи бидејќи наликува на пирамида, како и поради позицијата покрај самата плажа со неверојатен поглед на океанот.

Profimedia

Иванка го привлече вниманието на песочните плажи со своето елегантно издание во бела туника под која се наѕира белото бикини.

Profimedia

Фотографирана е и на терасата од нејзиниот стан.

Profimedia
Profimedia

 

Поврзани вести

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

„Направив сѐ за да ѝ чука срцето на принцезата Дијана“: По 24 години хирургот ги откри деталите од кобната ноќ

Слободен Печат

Остави Коментар