-2 C
Скопје

ФОТО: Италијанската убавица Амбра Гутиерез изгледа фантастично во необично бикини

Италијанската манекенка Амбра Гутиерез (28) беше фотографирана на плажа во Мајами, а по тој повод беше облечена во многу интересно бикини.

Profimedia
Profimedia

Имено, младата убавица, која беше еден од клучните сведоци во постапката против Харви Вајнстин и Силвио Берлускони, уживаше на плажа со своето куче во танга бикини.

Не и пречеа ставовите на присутните и беше една од главните атракции на плажата тој ден.

Profimedia
Profimedia

На плажата уживаше со своето куче, а откако влезево вода да се разлади, нејзините влажни бикини се вклопија во бојата на кожата, оставајќи впечаток како да е гола.

Profimedia
Profimedia

Да потсетиме, Амбра и стана позната на јавноста кога се натпреваруваше на изборот за Мис на Италија, а потоа се појави во списанието „GQ“.

Пред десет години беше гостинка на „бунга бунга“ забавите на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, а подоцна стана клучен сведок во постапката против него.

Исто така, во 2015 година, таа јавно го обвини продуцентот Харви Вајнстин за сексуално вознемирување, а потоа ги објави сите докази и пораки до јавноста. По бројните обвинувања од 80 различни жени, славниот продуцент беше осуден на 23 години затвор во Њујорк.

Прочитајте и...  Како се хранат на докторите ширум светот: Што јаде еден епидемиолог, онколог или уролог?

Поврзани вести

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра руши дел од марина на Карибите: За сè е виновен компјутерскиот систем

Слободен печат

ВИДЕО | Извонредно откритие: Археолозите пронајдоа церемонијална кочија во близина на Помпеја

Слободен печат

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

СП.

Остави Коментар