ФОТО | Илина се врати во прегратките на Игор Џамбазов: Омилениот македонски пар – повторно заедно

Instagram
Фото: Instagram

Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат и како голем романтичар.

Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено се омилениот пар на македонската јавност. И двајцата се активни на социјалните мрежи и умешно знаат да ги радуваат своите обожаватели и пријатели со заедничките фотографии и видеа, взаемната поддршка и позитивната енергија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

На својот инстаграм – профил пред една недела Игор објави фотографија на која е сам и во прегратка ја држи мачката Емилија, а под фотографијата актерот напиша:

„Чекајќи ја Илина… “

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Парот беше разделен на краток временски период. Илина беше во Охрид, а Игор нетрпеливо ја чекаше во Дојран. Арсова на својот инстаграм профил денес сподели фотографии со Игор, а под фотографијата нашата позната алпинистка и сликарка напиша: „Конечно“.

Видео на денот