ФОТО | Игор Џамбазов: Пријателе не ти се лутам што ме навредуваш на мојот Инстаграм

Instagram
Фото: Instagram

Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии и пораки посветени на семејството, пријателите, колегите, но и на непријателите.

Во негов стил, Џамбазов на својот инстаграм – профилот објави фотографија која според тоа што пишува на неа е посветена некому.

„Пријателе не ти се лутам што ме навредуваш на мојот Инстаграм. Од Фејбукот ти е тоа. Ќе ти помине“, стои во објавата на Џамбазов која познатиот актер ја заокружува со зборовите „Простено нека ти е, чедо…“

Видео на денот