8 C
Скопје

ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил да го фотошопира Берни Сандерс на скопските клупи

Носејќи ракавици направени од рециклирани материјали и зимска јакна, американскиот сенатор Берни Сандерс со „обична облека“ се појави на инаугурацијата на 46. претседател на САД, Џо Бајден, создавајќи вибрации – што само тој може да ги генерира, пренесе АП за виралната фотографија.

Многу луѓе брзо го овековечија изразот на лицето, но пред се, ракавиците на 79-годишниот независен сенатор во Вермонт, шегувајќи се со т.н. мемиња од тој конкретен момент од инаугурацијата на Џо Бајден и Камала Харис во средата. За своите ракавици, кои потикнаа најмногу шеги кои, тој рече дека повеќе служат за да се загрее, отколку да бидат модерни.

Се започна откако оваа фотографија вирално се споделуваше на твитер со наслов „овој (состанок) можеше да биде е-маил“, а потоа корисниците на социјалните мрежи почнаа да го фотошопираат Берни на различни локации.

Фото: SMIALOWSKI / AFP / Profimedia

Со суптилен „фотобомбинг“ и официјалните профили на Град Скопје се придружија на фотошопирањето на Берни, во овој случај на скопските клупи, а оваа шега наиде на голема интеракција во секциите за коментари под објавите.

Прочитајте и...  Иселениците и дипломатите можат да се попишат преку веб-апликација

Сенаторот се „појави“ на две скопски клупи:

Фото: Град Скопје
Фото: Град Скопје

Според она што може да се прочита досега под објавите, скопјани слатко се насмевнаа откако неочекувано го забележаа сенаторот на клупите низ главниот град.

Поврзани вести

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Слободен печат

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат

Остави Коментар