ФОТО | Харизматичниот д-р Горан Кунгуловски стапна на лудиот камен

Фото: Инстаграм, Горан Кунгуловски/Скриншот, Инстаграм

Харизматичниот д-р Горан Кунгуловски, кој е главен директор на Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина во „Жан Митрев“, стапна на лудиот камен.

Биоинженерот, кој ѝ е познат на македонската јавност по своите детални анализи за коронавирусот, сподели дека стапил во брак со неговата повеќегодишна девојка Ангелина.

Фото: Скриншот, Фејсбук

Од тоа што можевме да го видиме на социјалните мрежи, младата и убава невеста носела кратка и модерна венчаница.

Фото: Скриншот, Инстаграм

Имено, неговата избраничка е дипломиран професор по македонски јазик и сопственичка на козметичко студио во Скопје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Kungulovski (@pumpkinowsky)

Горан и Ангелина, ви посакуваме среќен брак!

Видео на денот