ФОТО | Хари Стајлс ја освојува Америка со турнејата „Love On Tour“

Profimedia
PA Images / Profimedia

Откако Хари Стајлс ја започна својата соло турнеја во септември, наречена „Love On Tour“ во чест на албумот „Fine Line“ кој беше објавен во 2019, фановите збудалеа по него и неговите стајлинзи.

Во 2020 не можеше да се случи никаква турнеја, ковид -19 ги замати плановите, но во 2021, Хари Стајлс е поинтензивен на сцената од кога било. Освен што ја донесе епската ретро/глам мода на сцена, стана и препознатлив по соработката со модниот гигант Gucci. Фановите ги копираат неговите комбинации и уште се нарекуваат „Тhe Stylers“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @harrystyles

Оваа возбуда е присутна и на твитер-профилот на Хари, на кој вечерва тој сподели фотографија од њујоршката сцена со ширум раширени раце и веднаш потоа безброј фанови му возвратија со силна поддршка.

Harry Styles/LoveOnTour/printscreen/Twitter

Освен што е светкав примерок во поновата музичка историја, Хари Стајлс е познат како дел од фамозниот бој бенд One Direction, каде беше миленик на младата публика.

EPA/KIYOSHI OTA
Видео на денот