1.1 C
Скопје

ФОТО: Хари Стајлс е првиот маж кој се појави на насловната страница на американскиот „Vogue“ облечен во фустан

Поранешниот член на групата „One Direction“, печајот Хари Стајлс (26) е првиот маж што се најде на насловната страница на американското издание на списанието „Vogue“.

Instagram
Instagram

Пејачот за оваа пригода беше дел од модниот едиторијал, облечен во фустан од модната куќа „Gucci“.

Instagram
Instagram

Хари призна дека сака да експериментира со облеката и изјави дека нема никаква бариера за тоа што го носи.

Облеката е тука за човекот да се забавува и да експериментира… Има облека за мажи и има облека за жени. Кога еднаш ќе ја тргнете бариерата, очигледно се отвара арена во која можете да си играте“, изјави Стајлс, признавајќи дека нема проблем да носи фустани.

Instagram
Instagram

Понекогаш одам во шопинг и едноставно се фаќам себеси како гледам женска облека. Мислам дека е неверојатна. Секогаш кога ќе поставите пречки во вашиот живот, вие само се ограничувате. Има толку радост во играта со облека“, изјави пејачот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Обожавателите дури сега забележаа: Во една од епизодите на „Пријатели“ се појавува некој посебен

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар