ФОТО | Горан Пандев со голема причина за прослава: Неговата најмала ќерка наполни три години

горан пандев
Фото: Принтскрин / Инстаграм

Долгогодишниот капитен и најдобриот стрелец во историјата на нашата репрезентација, Горан Пандев сега има многу повеќе време да се посвети на својот приватен живот.

Пандев од 2009 година е во среќен брак со својата сакана Надица. Тој во едно интервју откри дека е среќен што ја има Надица за жена, посочувајќи дека неговата сопруга морала да се соочи со најголемиот товар при воспитувањето на нивните три деца. Тие ги делат синот Филипо и двете ќерки Ана и Софија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Нашиот Пандев деновиве ужива на заслужен летен одмор со своето семејство покрај море, а денес е посебен ден за нив, со голема причина.

Имено, неговата најмала ќерка денес го слави својот 3-ти роденден.

„Среќен роденден малечка моја“, напиша Горан во описот на неколкуте фотографии што ги сподели на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Под неговата објава, следеа бројни желби и честитки за преслатката Софија од обожаватели и пријатели од целиот свет.

Видео на денот