17.8 C
Скопје

ФОТО | Филмски грабеж на обложувалница во Скопје: И се закани со пиштол и ја принуди да легне на подот

На социјалните мрежи денеска кружеше видео-снимка од двајца разбојници кои се бараат откако вооружени ограбиле обложувалница во Скопје.

На видео снимката, која набргу по објавувањето на Твитер беше избришана, во еден момент разбојникот на вработената и вели да легне на земја по што таа го прави тоа.

Не е потврдено, но најверојатно станува збор за грабеж кој МВР го објави во полицискиот билтен, кога на 08.11.2020 во 18.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Орце Николов“ две лица со закана одзеле пари.

Од МВР известија дека се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Шведскиот премиер соочен со гласање за недоверба

Слободен печат

Папата повика на воспоставување хуманитарни коридори во Мјанмар

Слободен печат

ФОТО | Црн Дрим во Струга стана син

Слободен печат

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Трагедија на Паличко Езеро: Се удавил маж, телото сѐ уште не е пронајдено

Слободен печат

Локализиран е пожарот во близина на „Слобода“, нема повредени

Слободен печат

Остави Коментар