ФОТО: Фановите тераат сеир со Англичаните по поразот во финалето

EPA-EFE/Laurence Griffiths

Селекцијата на Англија е поразена во финалето на Евро 2020 од Италија и тоа по подобро изведување на пенали, а како што е вообичаено по секој важен натпревар, на социјалните мрежи се тера сеит со поразениот.

 

Кога ќе се земе во предвид дека Англија загуби во финалето, тогаш не е тешко да се заклучи дека многумина добија посебна инспирација, а во прв план е песната „ It’s coming home“.
Своја доза на мајтапење доби и селекторот на Англија, Гарет Саутгејт, како и моментот од натпреварот во кој Џорџо Кјелини го повлекува за дресот Букајо Сака кој веднаш стана хит.

 

 

Видео на денот