18.8 C
Скопје

ФОТО: Европското ракометно чудо Вардар е мотив плус за нашите фудбалери

Македонската фудбалска А репрезентација веќе се подготвува за дебитантскиот настап на Европското првенство 2020.

Поддршката доаѓа од сите страни, како и од ракометарите на Вардар 1961 кои исто така со големо внимание ќе ги следат настаните на континенталниот собир.

РК Вардар, двократниот европски шампион, испраќа силна поддршка до нивните спортски колеги од фудбалската репрезентација.

Европските чуда кои ракометарите на Вардар кои ги направија во 2017 и 2019 година e мотив плус за избраниците на селекторот Игор Ангеловски.

Храбро до последен атом, Македонија ќе игра на Европско првенство, сонот наш од детство, но и сон кој се надеваме дека во иднина ќе го остваруваат и следните македонски фудбалски генерации.

Фото: facebook.com/footballfederationofmacedonia

Убави зборови од Шевченко: Македонија има добра екипа, видовте што и се случи на Германија

ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар