ФОТО | Елена Ристеска во официјалната комисија за избор на песни и пејачи на фестивалот “Наше море, наше скале” во Херцег Нови

Елена Ристеска/ Инстаграм
Елена Ристеска/ Инстаграм

Нашата позната поп пејачка Елена Ристеска – Ера редовно споделува фотографии на социјалните мрежи од нејзините најнови ангажмани, а последно сподели и информација околу нејзиното жирирање на еден од познатите фестивали во Црна Гора.

На инстаграм профилот, Елена објави фотографии и видео од официјалната прес конференција која се случуваше во Куќата на Нобеловецот Иво Андриќ.

„Огромна чест ми е да споделам со вас дека сум дел од официјалната комисија за избор на песни и пејачи на фестивалот “Наше море, наше скале” во Херцег Нови, Црна Гора.
Задоволство ми е што заедно со Џорџе Давид и Данијел Алибабиќ ќе ги избираме песните што ќе влезат во потесна селекција за учество на фестивалот кој ќе се одржи во јуни 2022ра година , целосно нова приказна за целата балканска музичка сцена.
На оваа прес конференција јас сум претставник од Македонија, Данијел за Црна Гора и Џорџе Давид за Србија и покрај комисиска улога, имаме и промотерска улога и сме дел од организацијата.
Благодарам за поканата на организаторот “Адриа и Јадран медиска група” со која од денес па натаму ќе имаме одговорна задача да одбереме убава шоу програма на фестивалот.
Јас од црногорските фестивали и црногорската публика ја имам поддршката во кариерата уште од самите почетоци, покрај неколкуте учества ги имам и двете прекрасни награди за “Дебитант на годината” и за “Дует на годината” со Регина, истата година и ден кога бевме и предгрупа на концертот на Ролингстоунс во Будва.
Нека ни е среќно и успешно ова патешествие!

– напиша таа во објавата.

Освен што ја сподели оваа вест со своите следбеници, таа се фотографираше во Подгорица со својот пријател од музичката естрада, Бојан Маровиќ за кој напиша дека „ ѝ е како брат“ и дека ужива во гостопримството во Црна Гора.

 

Видео на денот