ФОТО: Елена Ристеска ужива на плажа во розово бикини

Instagram
принтскрин

Со затоплувањето на времето почнуваат плановите за одмор и релаксација за сите нас. Имено и македонските ѕвезди ја отворија летната сезона.

Имено, Елена Ристеска деновиве решила да побегне од градското секојдневие и да се опушти покрај езеро, релаксирајќи се на камена плажа.

Познатата пејачка објави фотографија на својот инстаграм-профил во која е ужива во сонцето, но не откри каде се наоѓа. Ристеска се сонча во розово бикини, покажувајќи ја својата женска силуета.

Во фокусот на необичното „селфи“ е нејзиниот летен стил збогатен со неколку аксесоари меѓу кои очила за сонце и белезица на нога.

Видео на денот