ФОТО | Ѕвездичката порасна: Мартија Станојковиќ блесна на матурската прослава

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Македонската поп-пејачка Мартија Станојковиќ вчера го прослави крајот на нејзиното средно образование, а на својот инстаграм-профил сподели неколку фотографии од матурската прослава.

Пејачката, која годинава ќе дипломира во Меѓународното училиште „Нова“, се одлучи за црн и елегантен фустан, впечатливи висечки обетки и класични црни сандали. Што се однесува до фризурата, таа избра минималистичко стилизирање, со популарниот ефект на мокра коса.

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Покрај фотографијата со партнерот, кој ѝ подарил раскошен букет со црвени рози, таа сподели и неколку фотографии со своите соученици од матурската прослава, која се одржала во еден популарен скопски локал.

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ
Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ
Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Како потсетување, Мартија Станојковиќ ѝ стана позната на македонската јавност по нејзиното учество во регионалното музичко натпреварување за талентирани деца „Ѕвездичките на Пинк“. Оттогаш, таа важи за надежно име на македонската музичка сцена.

ФОТО+ВИДЕО | Музика, екстравагантна торта и гости од естрадата: Мартија Станојковиќ го прослави полнолетството

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот