ФОТО | Џесика Честејн го враќа гламурот на голема врата – погледнете како изгледаше на Филмскиот фестивал во Рим

Холивудската ѕвезда Џесика Честејн заблеска на синоќешната премиера на „Тhe eyes of Tammy Faye“ на Филмскиот фестивал во Рим. Црвениот килим беше совршеното место да се покаже нејзиното гламурозно издание и да нè потсети каква е вистинската, исконска елеганција со која зрачат само посебните жени – пренесува Zenablic.rs

Џесика избра долго црвено здолниште со цветен принт од тул и светки, а во свестлосината блуза со штрас имаше еден предизвикувачки, а сепак одмерено избран изглед – отворено деколте кое ја истакнува убавината на градите, без грам вулгарност, со префинета естетика.

Џесика Честејн/Колаж/Profimedia
Џесика Честејн/Колаж/Profimedia

Комплетниот изглед на Џесика се заокружи со светкавиот масивен ѓердан со циркони и драги камчиња, софистицирана шминка и коса фатена во висока пунџа.

Џесика Честејн/Roma Film Festival
EPA-EFE/ETTORE FERRARI
Џесика Честејн/Roma Film Festival
EPA-EFE/ETTORE FERRARI

 

Видео на денот