1 C
Скопје

ФОТО | Душко Тошиќ добил неочекувано роденденско изненaдување: Дали е од Јелена Карлеуша?

Душко Тошиќ денес, 19 јануари, го прослави својот 36-ти роденден, а штом се разбудил, го дочекало првото изненадување.

Имено, славниот фудбалер својот прв роденденски подарок го добил од жените вработени во нивниот дом. Вработените го изненадиле со торта во форма на фудбалска топка.

Instagram - Story
Instagram – Story

Станува збор за црвено – бела торта, која ја симболизира Црвена ѕвезда, но тие не алудираа на тој клуб во изборот на слаткиот подарок.

На тортата пишува „Тошиќ“, на кирилица.

Instagram - Story
Instagram – Story

Да потсетиме, Тошиќ поради паузата веќе некое време е со своето семејство во Белград, а пред новогодишната ноќ, која сите ја прославија заедно, тој отпатува во Дубаи со ќерките Атина и Ника.

 

 

Прочитајте и...  Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар