24.8 C
Скопје

ФОТО| Драма во Белград: Стои на врвот од зградата и се заканува дека ќе скокне

Голем број граѓани се собрани на местото на настанот, а покрај членовите на инспекцијата кои дојдоа да ја урнат дивата зграда, присутни се припадници на полицијата заедно со преговарачите.

Во белградската населба Душановац моментално се одвива вистинска драма, откако се појави градската градежна инспекција со одлука за уривање на дивоградба, чијшто инвеститор дури 11 пати ги игнорирал наредбите на властите да запре со градење, објави Нова.

Денеска братот на изведувачот се искачи на врвот на зградата од каде се заканува дека ќе скокне.

Голем број граѓани се собрани на местото на настанот, а покрај членовите на инспекцијата кои дојдоа да ја урнат дивата зграда, присутни се припадници на полицијата заедно со преговарачите.

 

Поврзани вести

Контролори на ЈСП истепани во автобус на Бит Пазар

Слободен печат

Скопјанка починала во својот дом

Слободен печат

Повреден пожарникар при акција за гаснење пожар

Слободен печат

Повреден пожарникар во Тетово

Детали за синоќешното пукање во Чаршија – приведен странец

Слободен печат

Млада скопјанка прегазена на крстосницата кај Кузман, со тешки повреди заврши во Клинички

Слободен печат

Остави Коментар