ФОТО | „Добредојде Анастасија“: Борко и Нина Ристовски станаа родители по вторпат

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Ракометарот Борко Ристовски и неговата сопруга Николина пред неколку месеци преку социјалните мрежи ја споделија радосната вест дека нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Среќното семејство го славеше секој момент од бременоста на Нина, а денес официјално Борко и Нина Ристовски станаа родители по вторпат, а нивниот син Душан, доби помала сестричка.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

На социјалните мрежи се нижат честитки од бројните пријатели и соработници на парот. Борно и Нина добија ќерка на која и го дадоа името Анастасија.


Неодамна во еден познат скопски ресторан во кругот на најблиските, Борко и Нина на забавен начин го откри полот на бебето. Со интересна анимација изведена од маскоти во форма на две џиновски бебиња облечени во розева и сина облека, Нина и Борко на присутните им открија дека ќе станат родители на девојче.

ВИДЕО | Момче или девојче: Борко и Нина Ристовски на забавен начин го открија полот на бебето

ФОТО | „Додека смртта не нѐ раздели“: Борко и Нина Ристовски прославија четири години брак

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот