23 C
Скопје

ФОТО: „Дијамантот“ Елмас се пофали со прекрасен македонски портрет!

Елиф Елмас е една од најголемите македонски фудбалски надежи која веќе блеска на терените…

Заедно со Горан Пандев е помеѓу главните носители на играта во македонската А репрезентација.

Моментно ги брани боите на еден од најпознатите италијански клубови Наполи и со кој моментно преку Серија А брка учество во Лигата на шампионите наредната сезона.

На социјалните мрежи се пофали со еден прекрасен македонски портрет во боите на нашата најдобра селекција.

Тој се заблагодари на подарокот, еден фантастичен гест, многу ценет од играчот на „наполитанците“, секоја чест..

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)

Поврзани вести

Групата против дигитални учебници чека покана за нова средба од МОН

МИА Агенција

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат

Шкотската премиерка: Нов референдум за независност ќе има кога ќе дојде време

Слободен печат

Околу 200 деца со најтешка попреченост и целосно слепи ќе добијат услуга на лична асистенција

Слободен печат

Сослушани 5 осомничени за убиството на Американецот во Белград: Бил претепан, удиран со метална вага и секира

Слободен печат

Советот на Европа одбележува 10 години од Истанбулската конвенција

Слободен печат

Остави Коментар