1 C
Скопје

ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Соединетите држави повторно имаат претседател на кој му е дозволено да пишува на социјалните мрежи. Покрај тоа „Твитер“ имаше специјално изненадување за Криси Тајген – таа е единствената ѕвезда што ја следи сегашниот претседател Џо Бајден на социјалната мрежа.

Тајген, која ја следат 13 милиони луѓе на Твитер, беше позитивно изненадена откако дознала дека Бајден го следи нејзиниот твитер – профил

По првичниот шок, таа објави неколку слики од екранот и пораки. Една од нив беше шега со Доналд Трамп, кој претходно ја блокираше познатата манекенка на неговиот официјален претседателски профил.

„Конечно ќе можам да ги следам објавите на претседателот и знам дека нема да бидам блокирана“, напиша таа.

Прочитајте и...  Во подготовка е новиот филм за „Големиот Гетсби“: Овој пат во анимирана верзија

 

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар