14 C
Скопје

ФОТО: Џенифер Анистон зачудена како еден од нејзините „Пријатели“ не старее

Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил му го честиташе роденденот на долгогодишниот пријател и колега Пол Руд.

52-годишната актерка објави неколку заеднички фотографии, а на една од нив се пошегува како Пол воопшто не старее.

„Среќен роденден! Ти не старееш, што е чудно, но сеедно славиме“, напиша Џенифер.

Фото: Инстаграм

Анистон и Руд заедно работеа на неколку проекти. Глумеа во серијата „Пријатели“, но и во комедиите „Wanderlust“ и „The Object of My Affection“.

Пол го прослави својот 52 роденден, а неговиот младолик изглед веќе со години е тема на социјалните мрежи со оглед на тоа дека актерот речиси ниту малку не се променил од почетокот на 2000-та, кога глумеше во 18 епизоди од „Пријатели“ како Мајк Ханинган, кој на крајот се венчаше со Фиби.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Лиле Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

Поврзани вести

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

Слободен Печат

Остави Коментар